Huawei Watch – prozaický názov pre nekompromisný a luxusný produkt

Huawei v Barcelone poriadne prekvapil svojou víziou a pojatím toho, ako majú vyzerať inteligentné hodinky. Nejde o žiadne fádne a plastové vyhotovenie, ktoré by obhájil tým, že ide o športový model. toto sú totiž hodinky, ktoré si hrdo zoberiete na poradu s obchodnými partnermi. Navyše pri ich dizajne im nebudete musieť vysvetľovať, že ste boli behať a osprchovať ste sa stihli, no vymeniť „sport tracker“ ste nestihli.

Huawei-10

Používajú, podobne ako Motorola, kruhový displej. Ten má uhlopriečku 1,6″ a rozlíšenie 400 × 400 bodov. Dostupné budú vo viac ako 40-tich kombináciách s možnosťou kombinovania kožených alebo kovových remienkov rôznych farieb.

Huawei-9

Hodinky budú pracovať pod operačným systémom Android Wear. Procesor je od Qualcommu a kapacita RAM je 512 MB a 4 GB úložného priestoru. Aj tu výrobca stavil na použitie so snímačmi a je tu 6-osový snímač pohybu, ako aj merač tepu. Nechýba Bluetooth 4.1 na prepojenie so smartfónom.

Huawei-13
Odhadovaná cena hodiniek je 250 EUR.

Huawei TalkBand B2 – multifunkčný náramok s displejom a handsfree v jednom

Ashampoo_Snap_2015.03.02_12h13m23s_001_

Náramok bude dostupný v trochu farebných vyhotoveniach, čiernej, striebornej a zlatej. Základom je Bluetooth slúchadlo s 0,73″ PMOLED displejom. To sa dá použiť na telefonovanie rovnako, ako bežné handsfree. No po vložení do náramku ho budete môcť používať aj ako hodinky a informačný panel pri rôznych činnostiach. Toto spojenie je vynikajúce a hoci sme niečo podobné videli v Barcelone aj minulý rok, až teraz sa nám aktuálne vyhotovenie páči. Aj pri tomto produkte budú dostupné kožené a kovové verzie náramkov. Podobne ako pri modeli Watch, bude integrovaný 6-osový snímač pohybu. Ten by mal zabrániť nechcenému počítaniu krokov. Inteligentná analýza pohybu zabráni počítaniu krokov napríklad pri jazde autom alebo verejnou dopravou, kedy pri natriasaní mnohé krokomery smelo počítali ďalej.

Akumulátor by mal vydržať 5 dní bežnej prevádzky, 6 hodín hovoru alebo 12 dní v pohotovostnom režime. Všetky tieto hodnoty sú nadštandardné. Najmä ak ich porovnáme s novou generáciou hodiniek a náramkov iných firiem. Tie sa dostávajú na 2 dni bežnej prevádzky.

MWC-28

Doplnené: ďalšie živé fotografie hodiniek

Fotogaléria z uvedenia nových produktov na tlačovej konferencii Huawei

Za pozvanie ďakujeme spoločnostiam Samsung a Orange.

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.