Nová aktualizácia poskytuje používateľom lepšiu kontrolu nad ich súkromím. Umožní skryť polohu, biometrické údaje a ďalšie informácie.

Strava je sociálna sieť pre športovcov, ale ako pri každej sociálnej sieti, aj tu sa súkromie skôr či neskôr stane problémom. S najnovšou aktualizáciou poskytuje Strava používateľom kontrolu nad informáciami, ktoré chcú zdieľať, a skrýva kľúčové údaje o polohe pred verejnosťou.

Strava rovnako umožní v zóne súkromia skryť vašu domácu adresu. Kľúčovou zmenou v novej aktualizácii je možnosť skryť aj akúkoľvek inú počiatočnú/koncovú polohu. Je tak možné skryť až jeden kilometer na začiatku alebo na konci behu. 

Aktualizácia prináša aj možnosť úplného skrytia mapy. Nielenže vaši priatelia a sledovatelia neuvidia mapu, ale tieto údaje sa skryjú aj z globálnej mapy Heatmap a v podstate nebudú k dispozícii nikde v službe Strava. Svoju aktivitu a mapu si, samozrejme, môžete pozrieť v aplikácii. 

V prípade ak sa rozhodnete skryť časť mapy (alebo celú), tak bude šedá, aby bolo vidieť, čo sa skrýva. Tieto nové funkcie ochrany súkromia sa budú dať použiť len na budúce aktivity, ktoré do služby nahráte.

Skryť môžete nielen mapu trasy. Strava pridáva aj možnosť skryť biometrické údaje, tempo a výkon. Aktualizácia tiež pridáva časť Súkromné poznámky, do ktorej môžu športovci pridávať myšlienky, ktoré zostanú oddelené od ich zdieľaných údajov. Túto novú možnosť nájdete v pravom hornom rohu mobilnej aplikácie pri prezeraní svojej aktivity. Na webe ju nájdete prostredníctvom ikony ceruzky na ľavej strane obrazovky.

Strava zavádza aj jednoduchší spôsob vyhľadávania personalizovaných štatistických máp pre predplatiteľov. To umožní vybrať a zobraziť údaje aj na základe srdcovej frekvencie, tempa, prevýšenia a ďalších. Doteraz to bolo možné urobiť pomocou špecifických hashtagov.

Strava je už teraz jednou z najlepších fitness aplikácií, najmä pre bežcov a cyklistov. Nové funkcie ochrany súkromia by mali priniesť viaceré nástroje na skrytie citlivých údajov, ktoré veľa používateľov nechcelo zdieľať. Rovnako odporúčame v smartfóne používať aj vhodný bezpečnostný softvér.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.