Výrobca ich oficiálne nepredstavil, avšak viaceré obchody ich už ponúkajú.

Xiaomi Watch 2 sú najnovšie smart hodinky značky Xiaomi. Využívajú operačný systém Wear OS a ide o lacnejšiu verziu hodiniek Xiaomi Watch 2 Pro, ktoré debutovali na jeseň 2023. Nové hodinky zatiaľ neboli oficiálne predstavené, avšak v ponuke ich už má viacero obchodov a to vrátane slovenského mobilonline.sk. Upozornili na to portály gsmarena a winfuture.de.

Xiaomi Watch 2 ponúkajú podobnú výbavu ako Watch 2 Pro s niekoľkými drobnými zmenami. Hodinky sa už na prvý pohľad odlišujú dizajnom. Základná verzia nemá vo výbave otočnú korunku a jej puzdro je hliníkové. Verzia Pro má oceľovú konštrukciu.

Obe verzie hodiniek ponúkajú totožný 1,43-palcový AMOLED displej s rozlíšením 466 × 466 pixelov a jasom 600 nitov. Hodinky v oboch prípadoch využívajú totožný procesor Snapdragon W5+ Gen 1, pričom Xiaomi uvádza výdrž 65 hodín – rovnako ako v prípade Wi-Fi verzie modelu Watch 2 Pro.

Xiaomi Watch 2Zdroj: Xiaomi
Xiaomi Watch 2

LTE verziu neponúkajú

Xiaomi Watch 2 ponúkajú tradičné zdravotné funkcie (meranie tepu, stresu, okysličenia krvi, analýza spánku), pričom z ich popisu zatiaľ nie je známe, či merajú aj stavbu tela pomocou bioelektrickej impedancie ako verzia Pro. Pri pohľade na snímač tepu však očakávam, že táto funkcia by mala byť vo výbave aj základnej verzie. Nechýba zabudované GPS a viac ako 150 športových režimov.

Kľúčovým rozdielom medzi Xiaomi Watch 2 a Watch 2 Pro je absencia LTE modelu v prípade základnej verzie. Tá ponúka Wi-Fi a Bluetooth 5.2. Nechýbajú ani NFC platby cez Google Pay.

Na ďalšie detaily si budeme musieť počkať až do oficiálneho oznámenia hodiniek, resp. dokedy mi ich Xiaomi nepožičia na testovanie. Xiaomi Watch 2 Pro som vo svojej recenzii chválil za atraktívny pomer cena/výbava a to dvojnásobne, ak hľadáte Wear OS hodinky s podporou eSIM.

Na druhej strane som kritizoval niekoľko detských nedostatkov, ktoré sa v hodinkách objavili. Nemalo by sa to stávať, ale Watch 2 Pro boli prvé Wear OS hodinky od Xiaomi, ktoré boli oficiálne v predaji v Európe aj na Slovensku.

Som zvedavý, či Xiaomi tieto nedostatky odstránilo, alebo si ich všimnem aj počas testovania nových hodiniek Xiaomi Watch 2. Ich európska cena by mala byť na úrovni 200 eur, hoci mobilonline.sk ich má aktuálne zalistované za vyššiu cenu. To sa však môže zmeniť.

Zdroj: gsmarena, winfuture.de, mobilonline.sk, vdselectronics.be

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit