Odolné hodinky od Amazfitu potešia odolnou konštrukciou a dvojpásmovým GPS.

Doplnené 29. december 2022: Hodinky T-Rex 2 vo verzii 9.34.1.2 a novšej podporujú pripojenie hrudného pásu.

T-Rex 2 sú najnovšie inteligentné hodinky značky Amazfit. Zároveň ide o tretí model rodiny odolných hodiniek T-Rex. Na prvú generáciu nadviazal model T-Rex Pro, plnohodnotná druhá generácia je na Slovensku v predaji od konca júna 2022.

T-Rex 2 prinášajú niekoľko medzigeneračných zlepšení. Výrobca zlepšil dizajn pri zachovaní vysokej odolnosti a hodinky vybavil novými funkciami a modernejšími senzormi. V tomto smere dávam do pozornosti najmä dvojpásmové GPS, ktoré ma počas testovania prekvapilo.

Moje dojmy z testovania hodiniek Amazfit T-Rex 2 som okrem písanej recenzie, ktorú práve čítate, zhrnul aj vo videorecenzii:

Odolný a štýlový dizajn s detailmi, ktoré si (ne)obľúbite

T-Rex 2 majú konštrukciu z vystuženého polyméru a spĺňajú 15 vojenských štandardov. Zvýšená odolnosť sa prejavuje aj odolnosťou voči vode na úrovni 10 ATM, čo je nadštandard nielen v cene na úrovni 230 eur, ale aj v celkovom segmente inteligentných hodiniek. Väčšina hodiniek má odolnosť na úrovni 5 ATM, zvýšenú odolnosť majú iba vybrané modely s dôrazom na odolnosť konštrukcie – napríklad Garmin Instinct 2 alebo Fénix 7.

T-Rex 2 prežijú teploty od -40 do +70 °C, pričom sú schopné prevádzky od teploty -30 °C. Konštrukcia hodiniek nie je prehnane masívna aj napriek zvýšenej odolnsti a na ruke sa mi nosili pohodlne. Ich rozmery sú 47,1 × 47,1 × 13,65 mm, hmotnosť je 66,5 gramu.

Hodinky od Amazfitu majú 1,39-palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 × 454 pixelov a maximálnym jasom 1000 nitov. Displej chráni bližšie nešpecifikované ochranné sklíčko. Kvalitu displeja chválim, vyzerá skvelo a systémový softvérový ciferník je vizuálne atraktívny. Pôsobí takmer dojmom, ako keby mali hodinky skutočné ručičky.

Výrobca zakomponoval do druhej generácie niekoľko detailov, ktoré si obľúbite, alebo im neprídete na chuť ani po týždňoch používania. Medzi takéto detaily patrí napríklad nápis T-Rex pod ciferníkom hodiniek. Subjektívne mi tento prvok kazil dizajn. Druhým detailom je malá skoba na pravom boku – tento detail sa mi páčil a má aj praktické využitie. Hodinky si môžete pomocou nej napríklad prichytiť k batohu.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Ovládanie dotykom aj tlačidlami

Displej umožňuje dotykové ovládanie. Jeho čitateľnosť na priamom slnečnom svetle je dobrá. K dispozícii sú tiež celkovo štyri tlačidlá, takže hodinky môžete ovládať tlačidlami aj dotykom. Ocenil som to najmä počas cvičenia, kedy sa displej automaticky uzamkne a na jeho odomknutie stačí stlačiť tlačidlo hore/dolu. Pomocou týchto tlačidiel je takisto možné prepínať sa medzi jednotlivými obrazovkami, čo je niekedy praktické.

Škoda len, že T-Rex 2 neumožňujú ovládanie iba pomocou tlačidiel. Pokiaľ si teda zamknete displej v rámci bežného používania (mimo cvičenia) prestanú fungovať aj tlačidlá hore/dolu, až dokedy displej neodomknete.

Hodinky využívajú operačný systém Zepp OS. Ten okrem základnej obrazovky so softvérovým ciferníkom obsahuje aj obrazovku s widgetmi, zoznam aplikácií a zoznam upozornení. Obrazovku s widgetmi si môžete upraviť podľa potreby a chválim jej celkové spracovanie. Vyzerá elegantne a účelne.

T-Rex 2 som nabíjal každých cca 12 dní. V závislosti od spôsobu používania však ponúkajú až dvojnásobnú výdrž batérie.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Štandardná ponuka inteligetných funkcií

S operačným systémom Zepp OS som sa stretol už v prípade hodiniek Amazfit GTR 3 Pro a GTS 3. Model T-Rex 2 prináša prakticky identické funkcie, avšak s určitými zmenami v porovnaní s modelom GTR 3 Pro. Odolné hodinky od Amazfitu nemajú vo výbave reproduktor, takže ich nie je možné využiť na Bluetooth telefonovanie. Takisto nedisponujú úložiskom na hudbu.

Zepp OS je k dispozícii aj v slovenčine a to sa týka rozhrania hodiniek a tiež aj aplikácie Zepp. Hodinky ponúkajú tradičné systémové aplikácie, ako je zobrazovanie počasia, kalendár, zrkadlenie notifikácií, to-do list, stopky, budík. Počas testovania som mal problém, že hodinky sa nevedeli synchronizovať s Google kalendárom v prípade Android zariadení. Výrobca tento problém medzičasom odstránil.

Amazfit T-Rex 2 podporujú vytvorenie rýchlych odpovedí, pomocou ktorých môžete reagovať na správy, ktoré sa zrkadlia z telefónu. Bohužiaľ, používanie rýchlych odpovedí mi fungovalo iba v prípade SMS správ a WhatsApp komunikácie. Messenger či Signal v prípade použitia rýchlej odpovede zobrazovali chybovú hlášku. Verím, že to Amazfit do budúcnosti odstráni.

Hodinky zobrazujú niektoré smajlíky, avšak nie všetky. S diakritikou problém nie je. K dispozícii je inštalácia aplikácií tretích strán, avšak ponuka týchto aplikácií je pomerne chudobná.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Funkcie na sledovanie zdravia

T-Rex 2 ponúkajú štandardnú výbavu zdravotných funkcií – celodňové meranie tepu, vyhodnocovanie pokojového tepu, meranie okysličenia krvi SpO2 a stresu počas celého dňa a tiež analýzu spánku. Jednotlivé funkcie si môžete zapnúť alebo vypnúť v celodňovom režime, prípadne si prispôsobiť interval pravidelného merania.

Podobne ako aj v prípade ostatných hodiniek od Amazfitu, resp. od konkurenčného Huawei a Xiaomi platí, že celodňové meranie tepu a meranie okysličenia krvi sú dobré. V prípade analýzy stresu mám pripomienky k objemu dát, ktoré hodinky vyhodnocujú – nedosahuje to kvalitu hodiniek značky Garmin.

Analýza spánku je dostatočná z hľadiska vyhodnocovania času, kedy ste šli spať a kedy ste sa zobudili. Hodinky tiež vyhodnocujú skóre spánku, avšak v tomto smere nedosahujú kvalitu hodiniek značiek Garmin, Fitbit či prsteňa Oura a to najmä z toho dôvodu, že nevedia vyhodnotiť regeneráciu počas spánku, čo ostatné spomenuté hodinky/prsteň robia. Výhodou v porovnaní s Garminom však je, že T-Rex 2 vedia zaznamenať aj zdriemnutia.

Sami si musíte zvážiť, nakoľko sú tieto funkcie pre vás dôležité. Oceňujem však, že Amazfit do svojich hodiniek zabudoval funkciu, ktorá zmeria aktuálny tep, stres, okysličenie krvi a dýchanie v rámci jedného krátkeho merania. Pripomína mi to funkciu Snímka zdravotného stavu v prípade Garmin hodiniek – tie však vyhodnocujú aj aktuálnu varibilitu srdcového tepu (HRV).

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Presnosť merania tepu a GPS

T-Rex 2 využívajú optický senzor tepu BioTracker 3.0 PPG. Rovnaký senzor tepu sa nachádza v hodinkách Amazfit GTR 3 (Pro) a GTS 3. Počas testovania týchto hodiniek som si všimol, že v mojom prípade bola presnosť merania tepu pri cvičení vysoká, pokiaľ som mal hodinky na pravej ruke. Ak som ich mal na ľavej ruke, mohli sa vyskytnúť zriedkavé a krátkodobé odchýlky.

Ak vás zaujíma porovnanie s hrudným pásom, ktoré som v rámci testovania uskutočnil – grafy nájdete vo videorecenzii v čase od 14:40. A vo videu (v čase od 14:15) si môžete takisto pozrieť mapy s presnosťou merania GPS dát pomocou zabudovaného dvojpásmového GPS čipu.

Doplnené: Hodinky už podporujú pripojenie hrudného pása cez Bluetooth. Potrebná je aktualizácia na verziu 9.34.1.2 alebo novšiu.

Objektívne treba povedať, že ma presnosť merania GPS pomocou hodiniek T-Rex 2 milo prekvapila. Neviem, či Amazfit zakomponoval do svojej aplikácie nejaké algoritmy, ktoré optimalizujú získané dáta, keď sa informácie o tréningu synchronizujú s aplikáciu Zepp, avšak výsledok je špičkový. Minimálne počas môjho testovania to tak bolo.

Faktom je, že dvojpásmové GPS čipy používajú vo svojich hodinkách aj iní čínski výrobcovia. Doteraz som bol zvyknutý na to, že som na mape videl odchýlky, a že mali o niečo horšiu presnosť, ak som skúmal úplne detaily, v porovnaní s jednopásmovým GPS čipom od Garminu. V prípade hodiniek T-Rex 2 však bola presnosť výborná a v ťažkých situáciách naplno využili potenciál dvojpásmovej technológie v porovnaní s jednopásmovým GPS v mojich hodinkách Garmin Venu 2. Klobúk dole.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Barometrický výškomer a kompas

Amazfit T-Rex 2 majú vo výbave barometrický výškomer a kompas. Oba tieto komponenty/funkcie treba pravidelne kalibrovať, pokiaľ chcete dosiahnuť čo najvyššiu presnosť. Barometrický výškomer sa automaticky kalibruje počas monitorovania vonkajšieho cvičenia s aktívnym GPS.

Faktom je, že aj napriek tomu sa môžete stretnúť s určitými odchýlkami pri určovaní aktuálnej nadmorskej výšky alebo pri určovaní prevýšenia. Tieto odchýlky sú však na úrovni, akú som zaznamenal aj v prípade konkurenčných hodiniek a to vrátane značky Garmin. Výrazné odchýlky, ktoré by boli úplne mimo realitu, som si počas testovania nevšimol.

Určité odchýlky si môžete všimnúť aj v prípade funkcie kompas. Počas testovania v redakcii sme sa často stretávali s odchýlkou na úrovni 20 stupňov a to aj po kalibrácii kompasu. Priznám sa, že túto funkciu som v minulosti v prípade konkurenčných hodiniek až tak nesledoval, takže neviem zhodnotiť, či ide o odchýlku, ktorá je štandardom v segmente inteligentných hodiniek, alebo nie.

Barometrický výškomer funguje z hľadiska merania atmosferického tlaku dobre. K dispozícii je funkcia upozornenia na búrku, ktorá berie do úvahy náhlu zmenu tlaku za určité časové obdobie.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Zlepšené športové funkcie

T-Rex 2 majú podobnú výbavu športových funkcií ako GTR 3 Pro, avšak Amazfit priniesol niekoľko noviniek. Pribudol režim behania na atletickom ovále, golfový režim a podpora pre triatlon a multišport. K dispozícii je celkovo viac ako 150 športových režimov.

Novinkami sú tiež intervalové tréningy, ktoré si môžete vytvoriť priamo v hodinkách v prípade niektorých športových režimov a tvorba tréningových šablón priamo v aplikácii Zepp s následným odoslaním do hodiniek. A spoločne s niektorou z budúcich aktualizácií príde aj podpora pre inteligentné rozpoznávanie silových cvičení, ktoré by malo fungovať podobne ako v prípade Garmin hodiniek.

T-Rex 2 tiež ponúkajú funkcie na importovanie trás a s tým súvisiacu navigáciu v reálnom čase, resp. spätnú navigáciu na miesto, kde ste spustili monitorovanie cvičenia. Tieto funkcie sú už dostupné, takže pokiaľ ich v hodinkách nevidíte, overte si, že máte zariadenie zaktualizované na najnovšiu verziu. K dispozícii je aj funkcia „back to start“, ktorá vám pomôže vrátiť sa na začiatok aktuálnej aktivity, čo využijete napríklad počas spoznávania nových miest pri behaní alebo na turistike.

Bežecké tréningy či tvorbu bežeckých plánov, ako to ponúka vo svojich hodinkách Huawei, zatiaľ Amazfit nemá. K dispozícii je však už spomenutá tvorba tréningových šablón, takže si môžete vytvoriť aspoň vlastné intervalové tréningy. Nechýba pokročilé vyhodnocovanie tréningov, ako je účinok aeróbneho a anaeróbneho tréningu či analýza tréningovej záťaže. Oceňujem tiež pokročilé možnosti tvorby dátových polí a už spomenuté automatické uzamknutie displeja počas cvičenia.

Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
Amazfit T-Rex 2

Verdikt

T-Rex 2 sú výborné hodinky z hľadiska pomeru cena/výbava. Ich pridanou hodnotou je kombinácia AMOLED displeja a odolnej konštrukcie. Na trhu je minimum inteligentných hodiniek, ktoré túto kombináciu ponúkajú – ak neberiem do úvahy takmer dvojročné Honor Watch GS Pro, tak z hľadiska moderných hodiniek je na výber iba Amazfit T-Rex 2 alebo Garmin Epix 2.

Podnadpis recenzie znie, či sú T-Rex 2 konkurenciou pre Garmin. Odpoveď je, že z určitého hľadiska určite. Nemajú síce tak komplexnú funkcionalitu ako Garmin hodinky a v porovnaní s nimi zaostávajú aj v niektorých zdravotných či športových funkciách. Viacerých ľudí však môžu zaujať nižšou cenou a už spomenutou nadštandardnou odolnosťou v porovnaní s inými hodinkami (nielen) v segmente 230 eur.

T-Rex 2 majú dobrý optický senzor tepu a dvojpásmové GPS, ktoré ma úprimne prekvapilo svojou presnosťou. Funkcionalita hodiniek bude bežnému používateľovi postačovať a postupne sa zlepšuje, nakoľko výrobca pridáva nové funkcie. Oceňujem plánovaný import trás, nakoľko to je funkcia, ktorú ocenia mnohí ľudia počas turistiky a sám som jej prišiel na chuť počas nedávneho testovania hodiniek Garmin Forerunner 255.

Cena: 230 eur

Zapožičal: Amazfit

 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT
 • Amazfit T-Rex 2Zdroj: Samuel Hindy / TOUCHIT

Páči sa nám

 • odolná konštrukcia
 • krajší dizajn v porovnaní s prvou generáciou a bočná skoba
 • slovenská lokalizácia hodiniek aj aplikácie Zepp
 • hodinky dospievajú z hľadiska inteligentných aj športových funkcií
 • výborná presnosť dvojpásmového GPS
 • veľmi dobrá presnosť merania tepu s minimálnymi odchýlkami, pokiaľ som mal hodinky na pravej ruke
 • zabudovaný to-do list či prepojenie s kalendárom
 • pokročilé tréningové metriky
 • import trás a tvorba intervalových tréningov
 • pripojenie hrudného pásu (vyžaduje sa aktualizácia na verziu 9.34.1.2 alebo novšiu)

Nepáči sa nám

 • nápis T-Rex subjektívne kazí dizajn hodiniek
 • nemajú Bluetooth telefonovanie ani bezkontaktné platby
 • drobné odchýlky pri používaní funkcie kompas
 • rýchle odpovede nefungujú v prípade všetkých komunikačných aplikácií

Technické špecifikácie:

 Amazfit T-Rex 2
Typ a veľkost displeja1,39-palcový AMOLED displej, 454 × 454 pixelov
Automatické / manuálne monitorovanie aktivityPripomienka na zapnutie tréningu / áno
Barometer / GPSÁno / Áno
Odolnosť voči vode10 ATM
NFC platby / úložisko na hudbuNie / Nie
Výdrž batérie10 až 24 dní
Extra funkcieNadštandardná odolnosť hodiniek, prepojenie s kalendárom telefónu, to-do list, inštalácia aplikácií tretích strán, import trás a tvorba intervalov, resp. tréningových šablón, pokročilé tréningové metriky
Rozmery / hmotnosť47,1 × 47,1 × 13,65 mm, hmotnosť 66,5 gramu
Cena230 eur

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit