Samsung pripravuje novú generáciu fitnes náramku.

Doplnené 20. 11.: Internetom kolujú ďalšie fotky, ktoré zobrazujú všetky tri farebné verzie pripravovaného náramku – čiernu, šedú aj ružovú.

Samsung Galaxy Fit3Zdroj: 91mobiles.com
Samsung Galaxy Fit3

Fitnes náramky radu Galaxy Fit prišli na trh v rokoch 2019 a 2020. Teraz sa zdá, že Samsung konečne predstaví ich tretiu generáciu. Potvrdzuje to záznam v databáze americkej Federálnej komisie pre komunikácie (FCC), ktorá nedávno schválila zariadenie od Samsungu s dizajnom fitnes náramku.

Záznam v databáze FCC naznačil, ako bude náramok s potenciálnym názvom Samsung Galaxy Fit3 vyzerať. A jeho dizajn teraz potvrdzuje prvá várka fotografií, ktoré publikoval portál windowsreport.com. Ten okrem fotiek nezverejnil žiadne doplnkové informácie, ktoré by naznačovali výbavu pripravovaného zariadenia.

Samsung Galaxy Fit3Zdroj: windowsreport.com
Samsung Galaxy Fit3

Ak sa však pozrieme na fitnes náramky s podobným dizajnom (napríklad Xiaomi Smart Band 8 Pro alebo Huawei Watch Fit 2), dá sa očakávať, že Galaxy Fit3 ponúkne AMOLED displej s 1,64- až 1,74-palcovou uhlopriečkou a zabudovaný GPS čip. Vďaka tomu bude náramok schopný zaznamenávať vašu lokalitu počas vonkajšieho cvičenia aj bez nutnosti mať pri sebe spárovaný telefón.

Očakávam aj odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM a tradičné zdravotné funkcie, ako je celodňové monitorovanie tepu, stresu, okysličenia krvi a analýza spánku. Výdrž by sa mala pohybovať na úrovni 1 až 2 týždňov a výhodou náramku Galaxy Fit3 bude určite to, že bude priamo integrovaný do aplikácie Samsung Health.

Uvidíme, kedy Samsung oficiálne predstaví nový fitnes náramok – či sa tak stane ešte v roku 2023 alebo až začiatkom roka 2024. Napríklad, na udalosti Galaxy Unpacked 2024 v polovici januára, kde budú predstavené aj nové vlajkové lode radu Galaxy S24.

Zdroj: windowsreport, 91mobiles

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit