Globálna verzia by mala byť predstavená počas najbližších týždňov, pravdepodobne koncom februára.

Fitnes náramok Xiaomi Smart Band 8 Pro bol predstavený v lete 2023 pre čínsky trh. Na jeho globálne uvedenie stále čakáme a najbližšou príležitosťou bude veľtrh MWC 2024, ktorý sa uskutoční koncom februára. Na MWC bude mať veľkú tlačovú konferenciu aj Xiaomi, ktoré predstaví vlajkové lode série Xiaomi 14 a ďalšie novinky. Očakávam, že jednou z noviniek by mohol byť aj spomenutý fitnes náramok.

Túto domnienku potvrdzujú aj najnovšie špekulácie na internete (zdroj: appuals.com), ktoré tvrdia, že Xiaomi Smart Band 8 Pro bude čoskoro uvedený na európsky trh a začne sa tak predávať aj na Slovensku. Cena globálnej verzie by mala byť 89 eur a niektoré obchody ju už dokonca zaradili aj do svojej ponuky.

Pripomeňme, že Smart Band 8 Pro ponúka 1,74-palcový AMOLED displej s rozlíšením 336 × 480 pixelov, frekvenciou 60 Hz a maximálnym jasom 600 nitov. Dizajn náramku je elegantnejší, k dispozícii sú tiež nové štýlovejšie remienky.

Xiaomi Smart Band 8 ProZdroj: Xiaomi
Xiaomi Smart Band 8 Pro

Xiaomi Smart Band 8 Pro ponúka celodňové monitorovanie tepu, stresu a okysličenia krvi a analýzu spánku. Náramok využíva nový optický senzor tepu, ktorý by mal zabezpečiť presnejšie meranie v porovnaní s predchodcom. K dispozícii je 150 športových režimov a odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM.

Hlavný rozdiel medzi Xiaomi Smart Band 8 a verziou Pro spočíva najmä v tom, že Smart Band 8 Pro má väčší displej a obsahuje aj zabudované GPS. Konkrétne ide o jednopásmový multi-GNSS čip, ktorý podporuje navigačné systémy GPS, GLONASS, Galileo, Beidou a QZSS. Vďaka tomu vám náramok vytvorí mapu vonkajšieho cvičenia aj bez nutnosti mať pri sebe spárovaný smartfón.

Xiaomi Smart Band 8 Pro by mal na rozdiel od základného modelu ponúknuť v globálnej verzii aj NFC platby cez Xiaomi Pay. Na potvrdenie tejto informácie si však počkajme na oficiálne predstavenie. Náramok sľubuje výdrž až 14 dní v štandardom režime používania, resp. 6 dní v always-on režime.

Xiaomi Smart Band 8 ProZdroj: Xiaomi
Xiaomi Smart Band 8 Pro

Zdroj: appuals

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit